Co nowego w PowerPoint 2016

Strona główna / Portfolio / Co nowego w PowerPoint 2016
Co nowego w PowerPoint 2016

Co nowego w PowerPoint 2016

Program Microsoft PowerPoint 2016 wygląda zupełnie inaczej: ma prostszy interfejs i jest dostosowany do użytku na telefonach i komputerach typu Tablet, dzięki czemu można poruszać się po prezentacji przez naciskanie i szybkie przesuwanie. Widok prezentera jest automatycznie dostosowywany do konfiguracji projekcji i można go używać nawet w przypadku jednego monitora. Motywy są teraz dostępne w różnych odmianach, co pozwala łatwiej znaleźć motyw o właściwym wyglądzie. A gdy współpracujesz z innymi osobami, możesz dodawać komentarze z pytaniami i uzyskiwać opinie.

Więcej opcji rozpoczynania pracy

Program PowerPoint 2016 oferuje kilka sposobów tworzenia nowej prezentacji — można zacząć od pustej prezentacji albo użyć szablonu, motywu, ostatniej prezentacji lub starszej prezentacji.

Co nowego w PowerPoint 2016

Nowe i ulepszone narzędzia prezentera

Łatwy w użyciu widok prezentera

Widok prezentera umożliwia wyświetlenie notatek na monitorze, podczas gdy słuchacze widzą jedynie zawartość slajdów. W poprzednich wersjach trudno było określić, kto widział daną zawartość na swoim monitorze. W poprawionym widoku prezentera naprawiono te niedopatrzenia, co ułatwia pracę.

widok prezentera PowerPoint 2016

  • Korzystanie z widoku prezentera na jednym monitorze Widok prezentera nie wymaga już wielu monitorów. Możesz teraz swobodnie przeprowadzić próbę prezentacji w widoku prezentera, bez konieczności podłączania innych elementów.
  • Powiększenie slajdu Kliknij szkło powiększające, aby powiększyć wykresy, diagramy lub dowolne elementy, na których chcesz skupić uwagę słuchaczy.
  • Szybkie przejście do slajdu Użyj Nawigatora slajdów, aby przejść do innych slajdów w prezentacji.
  • Automatyczna konfiguracja Program PowerPoint automatycznie wykrywa konfigurację komputera i dobiera odpowiedni monitor do wyświetlenia widoku prezentera.

Tworzenie i udostępnianie w trybie online interakcyjnych prezentacji

Office Mix to nowe, bezpłatne rozwiązanie dla programu PowerPoint, które ułatwia tworzenie i udostępnianie w trybie online interakcyjnych prezentacji, czyli zawartości mieszanych. Zawartości mieszane są odtwarzane tak samo jak klipy wideo w sieci Web, ale oferują obsługę animacji oraz zawierają aktualizowane na bieżąco linki i inne elementy.

karta mix PowerPoint 2016

Aby uzyskać aplikację Office Mix, pobierz i zainstaluj bezpłatny dodatek. Po otwarciu programu PowerPoint 2016 pojawi się nowa karta Mix. Dla wszystkich slajdów w prezentacji możesz zarejestrować notatki prelegenta audio i wideo. Możesz wstawiać testy, nadzorowane klipy wideo i inne elementy. Podczas dodawania adnotacji audio możesz łatwo zarejestrować omówienie zawartości ekranu. Po zakończeniu pracy obejrzyj podgląd zawartości mieszanej, a następnie przekaż ją do witryny mix.office.com, aby ją udostępnić. Portal mix.office.com oferuje narzędzia analityczne, za pomocą których możesz sprawdzać statystki dotyczące odbiorców i wyniki tekstów.

Obsługa formatów panoramicznych

W większości przypadków na potrzeby telewizji i materiałów wideo korzysta się z formatu panoramicznego i rozdzielczości HD — teraz także program PowerPoint obsługuje te formaty, udostępniając układ 16:9 oraz nowe motywy zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu możliwości formatu panoramicznego.

Obsługa formatów panoramicznych w PowerPoint 2016

Rozpoczynanie prezentacji online w programie PowerPoint

Teraz masz do wyboru kilka sposobów udostępniania prezentacji programu PowerPoint w sieci Web. Możesz wysłać link do slajdów lub rozpocząć pełne spotkanie programu Lync, pozwalające wyświetlać slajdy oraz przekazywać dźwięk i korzystać z wiadomości błyskawicznych. Program Lync i usługa prezentacji pakietu Office umożliwiają odbiorcom dołączanie do prezentacji z każdego miejsca i za pomocą dowolnego urządzenia.

rozpoczynanie prezentacji online PowerPoint 2016

Lepsze narzędzia do projektowania

Odmiany motywów

Motywy są teraz dostępne w różnych odmianach, różniących się między innymi paletą kolorów i rodziną czcionek. Ponadto program PowerPoint 2016 udostępnia nowe motywy panoramiczne oprócz motywów o standardowych rozmiarach. Wybierz motyw i wariant na ekranie startowym lub na karcie Projektowanie.

rodzaje motywów PowerPoint 2016

wybieranie motywu w PowerPoint 2016

Wyrównywanie obiektów i stosowanie jednakowych odstępów

Nie trzeba już wytężać wzroku przy wyrównywaniu obiektów. Gdy obiekty takie jak obrazy i kształty są niemal wyrównane, automatycznie pojawiają się inteligentne prowadnice, które dodatkowo wskazują, czy odstępy między obiektami są jednakowe.

Wyrównywanie obiektów i stosowanie jednakowych odstępów w PowerPoint 2016

Ulepszenia ścieżki ruchu

Gdy tworzysz ścieżkę ruchu, w programie PowerPoint jest pokazywana docelowa lokalizacja obiektu. Oryginalny obiekt pozostaje na miejscu, a wzdłuż ścieżki do punktu końcowego jest przenoszony obraz będący kopią.

ulepszenia ścieżki ruchu PowerPoint 2016

Scalanie często używanych kształtów

Zaznaczając i łącząc co najmniej dwa często używane kształty na slajdzie, można tworzyć nowe kształty i ikony.

scalanie często używanych kształtów PowerPoint 2016

Lepsza obsługa wideo i dźwięku

Program PowerPoint obsługuje teraz więcej formatów multimedialnych, takich jak mp4 oraz mov z kodowaniem wideo H.264 i kodowaniem dźwięku AAC (Advanced Audio Coding), a także zapewnia szerszą obsługę zawartości o wysokiej rozdzielczości. Program PowerPoint 2016 oferuje więcej wbudowanych koderów-dekoderów, dzięki czemu nie trzeba ich instalować w celu pracy z określonymi formatami plików.

Użyj funkcji Odtwarzanie w tle, aby odtwarzać muzykę podczas oglądania pokazu slajdów.

Nowa pipeta umożliwiająca dopasowywanie kolorów

Z obiektu na ekranie można pobrać dokładną wartość koloru i zastosować ją do dowolnego kształtu. Pipeta pozwala łatwo dopasowywać kolory.

pipeta PowerPoint 2016

Program PowerPoint na urządzeniach dotykowych

Teraz można korzystać z programu PowerPoint na większości urządzeń, w tym komputerach z systemem Windows 8. Typowe gesty dotykowe umożliwiają przesuwanie, szybkie przesuwanie, naciskanie, przewijanie i powiększanie slajdów, zapewniając pełną kontrolę nad prezentacją.

PowerPoint 2016 na urządzeniach dotykowych

Udostępnianie i zapisywanie

Udostępnianie i zapisywanie plików pakietu Office w chmurze

Chmurę można porównać do magazynu plików. Możesz z niego skorzystać zawsze, gdy jesteś w trybie online. Teraz łatwo zapiszesz pliki pakietu Office w Twojej usłudze OneDrive lub w witrynie Twojej organizacji. Z tego miejsca możesz uzyskiwać dostęp do swoich prezentacji programu PowerPoint i innych plików pakietu Office oraz udostępniać je innym osobom. Możesz nawet współpracować nad jednym plikiem z wieloma osobami jednocześnie.

PowerPoint 2016 zapisywanie w OneDrive

Komentarze

Nowe okienko komentarzy w programie PowerPoint pozwala przekazywać opinie. Można też pokazywać lub ukrywać komentarze i poprawki.

funkcja komentarzy PowerPoint 2016

Wspólna praca nad tą samą prezentacją

Korzystając z programu PowerPoint w wersji komputerowej lub w trybie online, można wspólnie z innymi osobami pracować nad tą samą prezentacją i wyświetlać zmiany wprowadzane przez poszczególne osoby.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.