Co nowego w Word 2016

Strona główna / Portfolio / Co nowego w Word 2016
Co nowego w Word 2016

Co nowego w Word 2016 ?

Przyjemne czytanie

Śledź treść dokumentów programu Word bezpośrednio na ekranie dzięki przejrzystemu, wygodnemu widokowi do czytania.

Nowy tryb czytania

Korzystaj z możliwości czytania w widoku, w którym dokument jest wyświetlany na ekranie w postaci łatwych do czytania kolumn.

Nowy tryb czytania Word

Narzędzia do edytowania, które mogą rozpraszać uwagę, są ukrywane, ale narzędzia przydatne podczas czytania, takie jak Definiuj, Przetłumacz i Wyszukaj w sieci Web, są cały czas dostępne.

Powiększanie obiektu

Naciśnij dwukrotnie palcem lub kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, aby powiększyć tabele, wykresy i obrazy w dokumencie, wypełniając nimi ekran. Zapoznaj się z informacjami, a następnie ponownie naciśnij lub kliknij poza obiektem, aby pomniejszyć obraz i kontynuować czytanie.

Wznawianie czytania

Otwórz ponownie dokument i kontynuuj czytanie od fragmentu, w którym wcześniej zostało ono przerwane. Program Word zapamiętuje, w którym miejscu przerwano ostatnio lekturę, nawet jeśli dokument online został ponownie otwarty z innego komputera.

Word zakładka czytaj ponownie

Wideo online

Wstawiaj klipy wideo online, które można oglądać bezpośrednio w programie Word bez opuszczania dokumentu, dzięki czemu można skupić się na jego zawartości.

wideo online w dokumencie Word

Rozwijanie i zwijanie

Aby zwinąć lub rozwinąć fragmenty dokumentu, wystarczy jedno naciśnięcie lub kliknięcie. W nagłówkach sekcji możesz umieścić podsumowania, które czytelnicy mogą otworzyć i przeczytać, jeśli zechcą.

rozszerzanie dokumentu Word

Praca zespołowa

Pracuj z innymi nad tym samym dokumentem, w tym samym czasie, korzystając z usprawnionych narzędzi współpracy.

Zapisywanie i udostępnianie plików w chmurze

Chmurę można porównać do magazynu plików, z którego możesz skorzystać zawsze, gdy jesteś w trybie online. Teraz możesz z łatwością udostępniać dokumenty za pomocą programu SharePoint lub usługi OneDrive. Z tego miejsca możesz uzyskiwać dostęp do swoich dokumentów programu Word, arkuszy kalkulacyjnych programu Excel i innych plików pakietu Office oraz udostępniać je innym osobom. Możesz nawet współpracować nad jednym plikiem z wieloma osobami jednocześnie.

Prosta adiustacja

Prosta adiustacja to nowy widok recenzji, który zapewnia przejrzysty, nieskomplikowany widok dokumentu z zachowaniem oznaczeń miejsc wprowadzenia śledzonych zmian.

prosta adjustacja Word

Odpowiadanie na komentarze i oznaczanie ich jako gotowych

Komentarze wzbogacono teraz o przycisk umożliwiający dodawanie odpowiedzi. Możesz teraz dyskutować i śledzić komentarze bezpośrednio przy omawianym tekście. A gdy kwestia poruszana w komentarzu zostanie już rozwiązana, można oznaczyć go jako gotowy. Zostanie on wówczas wyszarzony, aby odróżnić go od pozostałych komentarzy, ale jego zawartość będzie nadal dostępna, na wypadek gdyby była potrzebna później.

odpowiedź na komentarz Word

Dodawanie elegancji i stylu

W programie Word 2016 możesz teraz opracowywać ładniejsze, atrakcyjniejsze dokumenty. Możesz też korzystać z większej palety multimediów, takich jak wideo online i zdjęcia. Możesz nawet otwierać pliki PDF.

Rozpoczynanie pracy od szablonu

Po otwarciu programu Word 2016 zobaczysz zestaw nowych, wspaniałych szablonów, ułatwiających rozpoczynanie pracy nad dokumentem, a także listę ostatnio wyświetlanych dokumentów, dzięki której możesz błyskawicznie wrócić do ostatnio używanego pliku.

ekran startowy programu word

Jeśli nie chcesz używać szablonu, po prostu kliknij pozycję Pusty dokument.

Otwieranie i edytowanie plików PDF

Program Word umożliwia teraz otwieranie plików PDF i edytowanie ich zawartości. Możesz edytować akapity, listy i tabele, podobnie jak w przypadku znanych dokumentów programu Word. Po prostu zajmij się zawartością i spraw, by wyglądała świetnie.

Wstawianie obrazów i klipów wideo online

Klipy wideo online możesz dodawać bezpośrednio do dokumentów, dzięki czemu czytelnicy mogą je oglądać w oknie programu Word. Możesz również dodać swoje zdjęcia z serwisów fotograficznych online bez konieczności wcześniejszego zapisywania ich na komputerze.

Układ dynamiczny i prowadnice wyrównania

Skorzystaj z podglądu na żywo podczas zmiany rozmiaru i przenoszenia zdjęć oraz kształtów w dokumencie. Nowe prowadnice wyrównania ułatwiają zestawianie wykresów, zdjęć i diagramów z tekstem.

prowadnice wyrównania Word

This entry was posted in . Bookmark the permalink.