Microsoft Office na tablety Android

Strona główna / Blog / Microsoft Office na tablety Android
Microsoft Office na tablety Android

Jak zainstalować i skonfigurować pakiet Microsoft Office na tablety Android?

Subskrybenci Office 365 mogą zainstalować najnowszą wersję aplikacji Word, Excel, Outlook, PowerPoint lub OneNote na tablecie z systemem Android. Do instalacji niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji Office 365 Business lub Business Premium lub E3 lub ProPlus, która obejmuje prawa i dostęp do korzystania z aplikacji Office na urządzeniach Mac, Windows, iOS i Android.

Osoby które jeszcze nie posiadają subskrypcji Office 365 mogą ją przetestować bezpłatnie lub zakupić pod łączem zakup subskrypcji Office dla Mac

Wszyscy posiadacze wymienionych subskrypcji Office 365 wystarczy że przejdą do instalacji przy użyciu poniższych łączy:

Word dla Android Instalacja Microsoft Word dla tabletów Android

Excel dla Android Instalacja Microsoft Excel dla tabletów Android

Outlook dla Android Instalacja Microsoft Outlook dla tabletów Android

PowerPoint dla Android Instalacja Microsoft PowerPoint dla tabletów Android

OneNote dla Android Instalacja Microsoft OneNote dla tabletów Android

Po tym jak zainstalujesz i skonfigurujesz program Word, Excel, Outlook, PowerPoint lub OneNote na tablecie z systemem Android, będziesz mógł wyświetlać i edytować dokumenty pakietu Microsoft Office oraz zapisywać je w usłudze OneDrive lub OneDrive for Business.

Pakiet Microsoft Office na tablety Android możesz zainstalować na tablecie z Android KitKat 4.4 lub nowszym. Tablet ten powinien posiadać ekran o minimalnym rozmiarze 7 cali i procesor oparty na architekturze ARM lub procesor firmy Intel (x86). W przypadku kiedy podczas instalacji wyświetli się komunikat o błędzie „Urządzenie nie jest zgodne”, może to oznaczać, że urządzenie nie spełnia wymagań systemowych lub nie jest obecnie obsługiwane.

Jak zainstalować aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook lub OneNote na tablecie z systemem Android i zalogować się do niej po raz pierwszy?

1. Jeśli na tablecie nie jest zainstalowana żadna z aplikacji pakietu Office dla systemu Android, pobierz je ze sklepu Google Play:

2. Po zainstalowaniu naciśnij dowolną aplikację pakietu Office, aby ją otworzyć. Po zapoznaniu się z informacjami wstępnymi użyj przycisku Zaloguj się

3. Aby korzystać z funkcji Funkcji rozszerzonych w aplikacji, na stronie Logowanie wpisz osobiste konto Microsoft lub konto służbowe skojarzone z Twoją subskrypcją usługi Office 365 i naciśnij przycisk Dalej.

(Funkcje rozszerzone na tablecie i telefonie z systemem Android dzięki usłudze Office 365:
Dla Word jest to między innymi: • Śledzenie i przeglądanie zmian, • Zmienianie orientacji strony, • Wstawianie podziałów sekcji i stron, • Wyróżnianie komórek tabeli cieniowaniem niestandardowego koloru, • Możliwość zastosowania kolumn w układzie strony, • Dostosowywanie nagłówków i stopek do różnych stron
Dla PowerPoint jest to między innymi: • Zapisywanie odręcznych adnotacji z pokazów slajdów, • Wyróżnianie komórek tabeli cieniowaniem niestandardowego koloru)

4. Wpisz swoje hasło w polu Hasło, a następnie naciśnij pozycję Zaloguj się.

Po ukończeniu procesu logowania w jednej z aplikacji pakietu Office Twoje konto i usługa OneDrive dla Firm zostaną automatycznie dodane do innych aplikacji pakietu Office zainstalowanych na tablecie z systemem Android.

5. Naciśnij pozycję Tworzenie i edytowanie dokumentów, aby rozpocząć pracę nad dokumentami.

Teraz możesz korzystać z Microsoft Office na tablety Android! :)

 

Android jest znakiem towarowym firmy Google Inc. 
Google Play jest znakiem towarowym firmy Google Inc.